Naujienos

  • balandžio 03d.

  • Projektai

Tarptautinio Erasmus KA1 projekto „Kalbėkite nedvejodami“ („Feel free to speak“) – pirmasis partnerių susitikimas Atėnuose, Graikijoje

2023 m. balandžio 2-8 dienomis Kauno „Aušros“ gimnazijos direktorė Nerija Baltrėnienė ir  pavaduotoja ugdymui Kristina Statkutė-Dainienė dalyvavo pirmame Erasmus+ KA1 Jaunimo darbuotojų mobilumų projekto „Kalbėkite nedvejodami“ (2022-3-EL02-KA153-YOU-000094907dalyvių susitikime patyčių, smurto, prievartos ir priekabiavimo prevencijos tematika.

Šiame susitikime dalyvavo 24 projekto dalyviai iš 12-kos valstybių: Ispanijos, Portugalijos, Graikijos, Švedijos, Vokietijos, Prancūzijos, Italijos, Vengrijos, Bulgarijos, Lenkijos, Lietuvos ir Turkijos savivaldybių, aukštųjų mokyklų ir vidurinių mokyklų atstovai, jaunimo organizacijų nariai, ne pelno organizacijų, dirbančių su neįgaliaisiais, benamiais, socialiai remtinais asmenimis, darbuotojai.

Jaunuolių įtraukimas į patyčių, prievartos, priekabiavimo atvejus  švietimo, meno, sporto srityje, darbo vietoje  pastaruoju metu yra labai aktualus reiškinys. Kibernetinės patyčios/smurtas taip pat gali būti traktuojamas kaip smurtas dėl lyties. Tokio smurto mastas, dažnis ir poveikis psichosocialiniam jaunimo vystymuisi yra svarbus ir kelia susidomėjimą vietos, regiono, nacionaliniu, Europos ir tarptautiniu lygiu. Mūsų visų pareiga (specialistų, tėvų, jaunimo darbuotojų), veiksmingai prisidėti prie patyčių prevencijos valdymo ir paramos priemonių prievartos aukoms paieškos.

Septynių dienų susitikimo partnerių darbo programa buvo labai turininga ir įdomi. Projekto narių prisistatymus keitė situacijos patyčių ir smurto prevencijos tematika kiekvienoje šalyje apžvalga ir analize, vyko  diskusijos, buvo dalinamasi gerosios patirties  pavyzdžiais. Projekto nariai lankėsi smurtą patyrusių moterų prieglaudoje, susitiko su vietos žurnalistu Efi Giovannou, aktyviai nagrinėjančiu smurto apraiškas Graikijos visuomenėje. Vėliau projekto dalyviai aplankė  Koropi vidurinę mokyklą, kurioje  aptarė su mokiniais patyčių ir priekabiavimo klausimus jaunimo tarpe, ieškojo būdų, kaip efektyviai spręsti patyčių problemas mokyklose ir bendrai švietimo srityje. Šio susitikimo metu projekto dalyviams buvo organizuotos ir teorinės paskaitos lytiškumo tematika. Jaunimo darbuotojai ir jaunimas aktyviai įsitraukė į projekto susitikimo veiklas, diskutavo, dalyvavo seminaruose.

Įtemptą darbinę veiklą  projekto susitikimo metu skaidrino puikiai parinkta  kultūrinė-pažintinė veikla – projekto veiklos vyko vaizdingose Atėnų vietose, projekto nariai turėjo galimybę susipažinti su Atėnų istorija, kultūra, papročiais, apsilankyti muziejuose ir antikinius laikus menančiuose šventyklų griuvėsiuose.

Paskutinę projektinio susitikimo dieną Atėnų municipaliteto centre vykusioje baigiamojoje konferencijoje buvo aptarti pagrindiniai projektinio susitikimo aspektai, įtvirtintos naudingos ir naujoviškos praktikos ir paslaugos, siūlomos jaunimui, padėsiančios apsisaugoti nuo smurto, priekabiavimo ir patyčių apraiškų.

Mūsų gimnazijos atstovės iš šio projekto susitikimo  į gimnaziją  sugrįžo pasisėmusios neįkainuojamos patirties ir įgūdžių, kuriuos  galės taikyti  tiesioginiame savo darbe.

 

Skip to content