• Projektai

Mokytojų inicijuota mokinių tiriamoji, eksperimentinė, pažintinė veikla

Robotų ralis

GIMNAZISTAI PRISTATĖ TIRIAMĄJĮ DARBĄ „HIDROLATAI”

Gegužės 10 d. respublikinėje A. Basalyko aplinkotyros darbų konferencijoje savo tiriamąjį darbą „Hidrolatai” pristatė 2 b klasės gimnazistai Kotryna Masiukaitė ir Matas Kazakevičius.

Ačiū Kotrynai ir Matui už aktyvų tiriamąjį darbą „Medžiagų laboratorijos” užsiėmimuose ir jų viešinimą!

Chemijos mokytoja Regina Bačytė

PAMOKA LSMU ANATOMIJOS INSTITUTO MUZIEJUJE

Gegužės 20 d. pilietiškumo ir fizikos pamokų metu 1 e kl. mokiniai lankėsi LSMU Anatomijos instituto muziejuje, kuriame turėjo progą iš arčiau susipažinti su muziejaus istorija bei įspūdį paliekančiais eksponatais. Muziejuje sužinojome, kad:

• Dabartinės Anatomijos muziejaus kolekcijos pagrindą sudaro 1920-1940 m. Jurgio Žilinskio ir jo bendražygių surinkti muziejiniai preparatai.
  • Žmogaus palaikai į Anatomijos muziejus patenka įvairiais keliais. Sovietmečiu gyvas žmogus galėjo „parduoti savo kūną“ už 200-300 rublių. Vėliau tokio pirkimo buvo atsisakyta, nes tai prieštaravo moralės normoms. Dabartiniu metu tiek Europoje, tiek Lietuvoje naudoti tik testamentu palikti žmonių palaikai.

Istorijos mokytojas Povilas Pogauskas ir fizikos mokytoja Virginija Vaičiūkynienė.

STEAM MODULIS – BIURETO REAKCIJA

STEAM modulis  🧪 –   Biureto reakcija ⚗️
Įrodėme, kad kiaušinio baltymo sudėtyje yra peptidiniai ryšiai. Reakcijos metu baltymo tirpalas nusidažo violetine spalva!
Ačiū 2c klasės gimnazistei Gabrielei Stralkiūtei už pasidalintą nuotrauką.
IŠBANDYTAS CHEMINĖS ANALIZĖS METODAS – CHROMOTOGRAFIJA

2-osios gimnazijos STEAM klasės chemijos modulio pamokoje praktiškai išbandėme cheminės analizės metodą – CHROMOTOGRAFIJĄ!

Tyrimo metu, naudojant skirtingus tirpiklius, STEAM klasės gimnazistai išskirstė flomasterių spalvų mišinį į atskirus spalvų fragmentus.

Chemijos pamokos VDU Gamtos mokslų fakulteto laboratorijoje

Grupė gimnazijos „Chemikučių“ į chemines medžiagas pažvelgė mokslininko akimis VDU Gamtos mokslų fakulteto laboratorijoje, atlikdami praktinius darbus „Organinių junginių būdingų funkcinių grupių reakcijos“ ir „Spalvotieji metalų junginiai: magiškoji chemija“. Chemijos labirintais net dvi popietes mokinius nuoširdžiai vedė laboratorijos darbuotojai,  padėdami įtvirtinti turimus gebėjimus ir įveikti iššūkius.

Įsitikinome, jeigu į daiktus ir įvairius mums kasdieninius procesus, kuriuos matome, darome kiekvieną dieną pažvelgtume kitomis akimis, pamatytume, jog visa tai ir yra chemija.

Chemijos mokytoja Regina Bačytė

STEAM BŪRELIS „JAUNŲJŲ TYRĖJŲ LABORATORIJA”

STEAM būrelio „Jaunųjų tyrėjų laboratorija” komanda šiandien tyrinėjo kepenų fermento katalazės aktyvumą. Smagu buvo stebėti gimnazistus, kaip jie su neapsakomu entuziazmu ir užsidegimu atliko tyrimą, lygino rezultatus bei džiaugėsi atliktu darbu👏
Biologijos mokytoja metodininkė Edita Railė
GIMNAZISTAI VEIKLOSE „JAUNOJO TYRĖJO LABORATORIJA”

Kovo 15 dieną Kauno „Aušros” gimnazijos STEAM klasių moksleiviai dalyvavo Lietuvos mokinių neformaliojo ugdymo centro organizuojamose mokinių mokslinėse – tiriamosiose veiklose „Jaunojo tyrėjo laboratorija”. Gimnazistai, vadovaujami mokslininkų, dirbo biologijos, chemijos ir fizikos mokslinėse laboratorijose, tyrimams naudojo naujausią įrangą: elektronus skenuojantį mikroskopą, automatines mikropipetes, 3D spausdintuvą ir kt.

Visa gimnazijos komanda džiaugėsi įgyta patirtimi ir gebėjimais, komandinio darbo rezultatais ir puikiu mokslininkų įvertinimu ir atsiliepimais apie mus.

Biologijos mokytojos metodininkės Rima Skirgailienė ir Edita Railė

Nuotraukų galerija

STEAM KLASĖS GIMNAZISTAI CHEMIJOS PAMOKOJE

STEAM klasės gimnazistai chemijos pamokos metu taikydami titravimo metodą, nustatinėjo acto tirpalo procentinę koncentraciją. Tyrimas puikiai pavyko! Tirpalo koncentracija buvo nustatyta labai tiksliai, todėl kruopštaus darbo pabaigą vainikavo geros emocijos.