• kovo 19d.

• Naujienos

Gimtosios kalbos viktorina

Minint knygnešio dieną, kovo 18 dieną vyko tradicinis gimnazijos renginys – gimtosios kalbos viktorina. Joje savo jėgas išbandė 5 pirmokų komandos: Rojaus obuoliukai, Mirksiukai, Angliukai, Deimančiukai ir Stymukai. Išradingi komandų pavadinimai išduoda, kad mokiniams nestigo išmonės ir kūrybiškumo. Nors užduotys nebuvo lengvos, teko pakartoti ir istorijos bei geografijos faktus, komandos šauniai atliko savo darbą. Mokiniai sužinojo daug archajiškų, pamirštų žodžių: kas yra moša, šešuras ar dieveris. Frazeologizmų užduotys priminė jau pamirštus posakius, pavyzdžiui, tokius: liežuvį laikyti padėjus (atidžiai klausytis), kaip žirniai į sieną (nekreipti dėmesio). Teko ir kūrybiškai padirbėti: apie lietuvių kalbą bei Tėvynę kurti ketureilius, raiškiai juos padeklamuoti.
Daugiausiai taškų surinko ir pirmąją vietą iškovojo 1a klasės merginų komanda: Jovita Jerinaitė, Adriana Agrba, Solveiga Ščiglinskaitė, Gustė Juočytė, Sandra Ivanauskaitė.
Kitos komandos taip pat šauniai varžėsi, buvo įvertintos padėkomis ir puikiomis knygomis.