Aktuali informacija

Svarbi informacija dėl koronaviruso!

Izoliacijos  taisyklės ir algoritmai sergantiems COVID-19 liga ir turėjusiems kontaktą su sergančiu asmeniu:

Gimnazijoje visiems mokiniams ir darbuotojams privaloma dėvėti medicinines kaukes:

Daugiau informacijos interneto tinklapiuose:

www.ulac.lt,
www.sam.lt
koronastop.lrv.lt
www.1808.lt

Kaip bendrauti su lobistais?

Atmininė su rekomendacijomis kaip bendrauti su lobistais galite rasti paspaudę nuorodą čia.

Reagavimo į patyčias ar kitokį smurtinį elgesį mokykloje atmintinė

Atmintinę peržiūrėti ir atsisiųsti galite paspaudę šią nuorodą

Gerb. mokytojau, esate korepetitorius, laisvai samdomas mokytojas ar ketinate tokiu tapti?

Pilną pranešimą su papildoma informacija mokytojams galite rasti paspaudę šią nuorodą.

Ką turiu žinoti, norėdamas įsidarbinti?

• Įsidarbinti galima nuo 14 metų mažiaus, tačiau iki 16 metų būtinas raštiškas vieno iš tėvų (globėjų) sutikimas. Be viso to, reikia pateikti ir med. pažymą, kad vaikas gali dirbti konkretų darbą, o mokslo metų laikotarpiu – mokyklos raštiško sutikimo. Visais atvejais būtina darbo sutartis.
  • Nuo 14 iki 16 metų galima dirbti tik lengvus darbus, kurie nekenkia vaiko sveikatai, saugai, ir netrukdo lankyti mokyklos.
  • Vaikas ir paauglys iki 18 metų gali dirbti: vaikai ne per mokslo metus – iki 30 val. per savaitę ir iki 6 val. per dieną; per mokslo metus – iki 12 val. per savaitę, t. y. iki 2 val. mokyklos lankymo dienomis ir iki 6 val. – nelankymo dienomis (trimestro arba semestro metu), tačiau ne per pamokas. Paaugliai – ne daugiau kaip 8 val. per dieną ir ne daugiau kaip 40 val. per savaitę kartu su pamokų trukme.
  • Vaikas ir paauglys iki 18 metų negali dirbti: vaikas, dirbantis lengvus darbus, prieš pamokas, t. y. nuo 6 iki 7 val., ir naktį, t. y. nuo 20 iki 6 val.; paauglys iki 18 m. – naktį, t. y. nuo 22 iki 6 val.
  • Jauniems, iki 18 metų asmenims nustatytas poilsio laikas: ne mažiau kaip 2 poilsio dienos per savaitę. Vaikų poilsis – nepertraukiamas, ne trumpesnis kaip 14 val. per parą. Paauglių – nepertraukiamas, ne trumpesnis kaip 12 val.
  • Papildomos lengvatos vaikams ir paaugliams – 25 darbo dienų kasmetinės atostogos, jeigu dirbama 5 dienas per savaitę, arba 30 dienų, kai dirbama 6 dienas per savaitę. Užtikrinamas 14 kalendorinių dienų iš eilės kasmetinių atostogų poilsis arba tiek pat dienų nemokamų atostogų poilsis per vasaros atostogas.

Visą aprašą, naudingų patarimų tėvams, vaikams, darbdaviams ir naujoko darbe atmintinę rasite Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) parengtoje santraukoje Jei įsidarbinti nori asmuo iki 18 metų.