• kovo 04d.

• Renginiai

100 metų su „Aušros“ vardu

„Aušros“ gimnazijos kelią ženklina simboliniai 100-mečiai: 2015 metais minėjome „Aušros“ gimnazijos įkūrimo 100-metį, 2018 metais — „Aušros“ spindulių nušviestą 100-to laidų susitikimą. 2023 metai taip pat ypatingi — prieš 100-tą metų gimnazijai suteiktas „Aušros“ vardas.

Kovo 24 dieną Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje vyko respublikinė mokinių ir mokytojų konferencija „Aušros spindulių nušviesti“. Konferencijos dalyvius sveikino garbūs aušrokai: politikos ir visuomenės veikėjas Rytas Kupčinskas, „Aušros“ vardo grąžinimo gimnazijai iniciatorius režisierius Gytis Padegimas, žygeivystės pradininkas Lietuvoje Rimantas Matulis. Sveikinimo žodžius tarė Kauno Maironio universitetinės gimnazijos direktorė Daiva Garnienė, Kauno „Saulės“ gimnazijos direktorė Sonata Drazdavičienė, Kauno Senamiesčio progimnazijos direktorė Loreta Levanauskienė, kunigas Evaldas Vitulskis. Pranešimus, atskleidusius „Aušros“ istorinį kelią, skaitė Marija Navickaitė, Istorinės LR Prezidentūros muziejininkė; Sonata Drazdavičienė, „Saulės“ gimnazijos direktorė;  Matas Kandrotas, Maironio universitetinės gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas; Laura Charbakaitė, Kauno „Aušros“ gimnazijos pilietinio ugdymo ir geografijos mokytoja; Rugilė Višinskaitė ir Emilis Varžinskas – „Aušros“ gimnazijos abiturientai.

Į šventinį renginį „100-tas metų su „Aušros“ vardu“ dalyviai rinkosi Kauno kultūros centre. Į šią iškilią šventę atvyko bei prisiminimais apie „Aušrą“, mokymosi metus, puikia nuotaika dalijosi Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras profesorius Vytautas Landsbergis; ypatinga miesto gimnazija džiaugėsi Kauno miesto mero pavaduotojas Mantas Jurgutis; susirinkusius aušrokus, gimnazijos bendruomenę, svečius sveikino gimnazijos direktorė Nerija Baltrėnienė; sudėtingą gimnazijos istoriją prisiminė aušrokas Rytas Kupčinskas. Svečiai galėjo susipažinti su ekspozicija  „Sustabdytos „Aušros“ švenčių akimirkos“ ir ekslibrių, skirtų „Aušros“ vardo 100-mečiui, paroda (parodą parengė gimnazijos muziejaus vadovė istorijos mokytoja Elena Vitkauskienė ir dailės mokytojos Vida Gužienė, Roma Kvedarienė, Irena Gruzdienė).

Meninėje programos dalyje parodyta Kazio Binkio pjesė „Atžalynas“, ypatingą nuotaiką sukūrė gimnazistų sukurti vaidmenys (spektaklį režisavo teatro mokytoja Nida Žilinskienė), „Aušros“ choro, vadovaujamo muzikos mokytojo Dainiaus Druskio, atliekamos dainos. „Auga… gražus  atžalynas auga!“ — galime didžiuotis savo gimnazistais.

Visus šventės dalyvius vienijo pakili nuotaika, išlaikyta bendrumo jungtis.

Nuotraukų galerija

Fotografavo gimnazistės: Emilija Augustaitytė (4b kl.) ir Indrė Povilaitytė (2b kl.)