Prieš 76 metus, 1943 m. rugsėjo 23-24 d., buvo likviduotas Vilniaus getas, didžiausias nacių okupuotoje Lietuvoje. Nuo 1994 m. rugsėjo 23 d. paskelbta Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena.
Tą dieną Kauno „Aušros“ gimnazijos 3 klasių gimnazistai dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje − gyvojoje istorijos pamokoje „Atminties kelias“. Prie Vilijampolėje esančio paminklo „Geto vartai“ uždegė žvakutes, padėjo akmenėlius. Perėję Didžiojo ir Mažojo geto teritorijas, išklausę pasakojimų apie tragiškus čia gyvenusių žydų likimus, pasiekėme senąsias žydų kapines. Čia tylos minute pagerbėme tūkstančių žydų, gyvenusių Lietuvoje, atminimą. 2e ir 2b klasių mokiniai žiūrėjo video interviu su Kauno „Aušros“ mergaičių gimnazijos mokine žydaite Raveka, kuriai pavyko išgyventi holokaustą ir išvykti į Izraelį. Paskui prie Kauno choralinės sinagogos jie padėjo akmenėlius su vardais ir klausėsi istorijų apie asmenis, kurie gelbėjo žydus.