Vasario 28d. Kauno „Aušros“ gimnazistai mokėsi, sėmėsi žinių kitaip – lankėsi muziejuose, dalyvavo edukacinėse ekskursijose. Norime pasidalinti gražiomis  Muziejų dienos akimirkomis ir gimnazistų įspūdžiais.

1b kl. mokiniai su klasės vadove N. Klioriene ir lietuvių kalbos mokytoja R. Gegužiene dalyvavo edukacinėje programoje „Karinė paslaptis“, kuri vyko Vytauto Didžiojo karo muziejuje. Gimnazistai sužinojo apie tai, kaip prasidėjo paslapties kūrimo šifravimo istorija, kaip atsirado šifravimo mašinos. Mokiniai ne tik sužinojo įdomių faktų, bet, pasidalinę į 2 komandas, pabandė iššifruoti Lietuvos karių siunčiamus parnešimus. Veikla buvo įdomi ir smagi!

Kaip sužadinti norą pažinti, tyrinėti ir atrasti? Kaip paversti lankymosi muziejuje patirtį įtraukiančia, nuotaikinga ir intriguojančia? Į šiuos klausimus jums, žinoma, atsakys 1d klasės mokiniai, vasario 28 dieną įsitraukę į karinę operaciją „Žinių bomba“. Linksma ir aktyvi veikla Vytauto Didžiojo karo muziejaus erdvėse ne tik tapo istorinių žinių, loginio mąstymo, komandinio darbo išbandymu, bet ir parodė koks smagus, įdomus ir naudingas gali būti mokymasis už mokyklos ribų!

1e kl. mokiniai dalyvavo edukacijoje „Susipažinkime – Kaunas viduramžių miestas“.

1f kl. gimnazistai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Viena diena tarpukario mokykloje“, kuris vyko Lietuvos švietimo istorijos muziejuje. Mokiniai susipažino su autentiška tarpukario mokykla, mokymosi atmosfera, mokyklos tradicijomis, dėstomais dalykais ir priemonėmis. Mes skaitėme trumpas lietuvių kalbos improvizacijas, mokėmės dailyraščio. Taip pat muziejaus darbuotoja papasakojo apie bausmes bei paskatinimus Lietuvos tarpukario mokykloje.

2a kl. mokiniai taip pat lankėsi Kauno švietimo istorijos muziejuje, kur dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Bausti negalima pasigailėti: pažink ir patirk“. Užsiėmimo metu moksleiviai susipažino su Lietuvos mokyklose taikytomis auklėjimo ir drausminimo priemonėmis, bausmėmis. Kaip neklusnūs vaikai buvo auklėjami, drausminami: anuomet vaikų elgesiui keisti buvo naudojamos rykštės, naudotos bausmės lentelės, neklusnius vaikus klupdė ant žirnių. Mokiniai diskutavo apie tai, kokios drausminimo priemonės yra taikomos ir šiuolaikinėje mokykloje. Edukacija padėjo pajausti to meto mokyklos dvasią ir nuotaiką.

2c kl. mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Pabėgimas iš IX- ojo forto“. Mokiniai prisiminė per istorijos pamokas išmoktus faktus apie IX-to forto istoriją, praktiškai išbandė kalinių pabėgimo planą. Buvo šalta, bet labai naudinga ir smagu!

3b klasė dalyvavo Vytauto Didžiojo karo muziejuje organizuojamoje edukacijoje „Žinių bomba“. Mokiniai įsijungė į intriguojantį žaidimą ir pajuto karišką dvasią. Muziejaus erdvėse ieškojo kodinėmis spynomis užrakintų „žinių bombų“ ir per kuo trumpesnį laiką turėjo nukenksminti Muziejui grėsmę keliančius užtaisus, vykdydami įvairias užduotis. Atliekant užduotis reikėjo skaičiuoti, šifruoti, bėgioti, ieškoti, spręsti rebusus, surinkti dėliones, apžiūrėti šovinius ir ginklus, bendrauti naudojant radijo stoteles ir atsakyti į įdomius klausimus.

4f kl. mokiniai vyko į Kauno paveikslų galeriją ir dalyvavo edukaciniame žaidime „Statyti. Tiltus, ne sienas“. Edukacijos metu mokiniai pasiskirstę į kelias komandas dalyvavo įvairiose veiklose, kurios skatino bendravimą, bendradarbiavimą, savęs ir klasės draugų pažinimą. Nors komandos tarpusavyje konkuravo, tačiau edukacijos pabaigoje buvo pastatyti draugystės „tiltai“. Mokiniams veiklos labai patiko, visi įsitraukė ir aktyviai dalyvavo edukacijoje.

Visas šią dieną edukacijose dalyvavusių gimnazistų ir mokytojų emocijas ir geras patirtis atspindi  nuotraukos.

Pilną nuotraukų galeriją galite rasti paspaudę šią nuorodą.

Uždaryti Meniu