2019 m. vasario 16 dieną  Kaunas linksmai ir šiuolaikiškai paminėjo  Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 101-ąsias metines:

– Šv. Mišios Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilikoje.

– Kauno studentų, moksleivių bei visuomeninių organizacijų eisena nuo Kauno Kristaus Prisikėlimo bažnyčios į Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelį. Eiseną vedė Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“.

– Varpų muzikos koncertas Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje.

– Iškilmingas minėjimas, Vyčio kryžiaus ordino vėliavos pakėlimo ceremonija, jaunesniųjų karininkų vadų mokymų klausytojų priesaikos ceremonija, gėlių padėjimas Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje.

Kauno miesto bendruomenė pasipuošė tautine atributika, miesto erdvės sušvito Lietuvos vėliavos spalvomis. Į šių renginių šurmulį įsijungė ir Kauno „Aušros“ 3e klasės gimnazistai.

3e klasės vadovas Gintautas Augulis