Baigėsi  tarptautinis  projektas  „Solidarios Europos stiprinimas migracinių procesų metu” (“Strengthening a Europe of Solidarity in Times of Migrations”), kurio organizatoriai – Laračo miesto Ispanijoje savivaldybė.

Projekte dalyvavo 19 šalių miestų merai ir kiti politikai, o mes buvome pakviesti atstovauti mūsų gimnazijai. 

Dėl pandemijos judėjimo apribojimų šis projektas užsitęsė daugiau nei dvejus metus, tačiau jau per šiuos mokslo metus vykome į 3 šalis (Maltą, Kroatiją ir Italiją) susitikti su partneriais ir aptarti problemas, susijusias su migracijos iššūkiais, bei pasidalinti patirtimi tų šalių, kuriose migraciniai procesai, pabėgėlių integracijos klausimai jau yra kasdienybė, bet ir mes, savo ruožtu, turėjome ką papasakoti, padaryti pranešimus šia tema.

Gimnazija dalyvavo šiame projekte aktyviai, tie patys dalyviai dirbo projektui visuose 5-iuose susitikimuose, o antrąjį susitikimą partneriai buvo pasirinkę Lietuvą, taigi 2021 m. vasario mėnesį prieš pat uždarant visas keliones Europoje, mes suspėjome priimti svečius iš 19 Europos šalių ir sėkmingai vykdėme projektines veiklas pagal projekto protokolą čia Lietuvoje.

Šis projektas mums svarbus ne tik dėl galimų pabėgėlių vaikų integracijos į mūsų mokyklas sprendimų ir jų vykdymo, bet ir tarpusavio bendradarbiavimo plėtros prasme. Esame užmezgę ryšius su nemažai Europos šalių ir ruošiame kitus projektus, susijusius su moksleivių mainų programomis Erasmus projektų platformose.

Nuotraukų galerija

Projekto dalyvės
Gimnazijos direktorė N. Baltrėnienė
Anglų klb. mokytoja E. Stankevičienė