IMG_20200306_143601

Kovo 6 d. gimnazijos direktorė Nerija Baltrėnienė, pavaduotoja ugdymui Kristina Statkutė,  vyresnioji chemijos mokytoja Regina Bačytė ir 4c klasės mokinė Kamilė Kertenytė dalyvavo  tarptautinėje  konferencijoje „STE(A)M VEIKLOS MOKYKLOJE“ Vilniuje.

VU, NŠA ir  VŠĮ „Saulės“ privačios gimnazijos organizuotoje tarptautinėje konferencijoje lektoriai iš Lietuvos ir Jungtinės Karalystės pristatė STE(A)M  veiklas globaliu ir nacionaliniu lygmeniu, vadovų ir visuomenės  atstovų sekcijoje  apvalaus stalo diskusijos metu buvo aptarta STE(A)M ateitis ir perspektyvos. Biologijos, fizikos, chemijos ir informacinių technologijų sekcijų dalyviai atliko praktines veiklas, susijusias su šiltnamio efekto dujomis – anglies dioksidu. Chemikai, vykdydami dviejų automobilių išmetamųjų dujų reakciją su šarmo tirpalu, nustatė per kiek laiko įvyksta neutralizacijos reakcija. Jos pabaigą parodė indikatoriaus fenolftaleino spalvos pasikeitimas. Remdamiesi tyrimo rezultatais apskaičiavo, kiek anglies dioksido dujų ir kaip greitai šie automobiliai išmeta į aplinką. Rezultatai nenudžiugino. Abu automobiliai, nors ir skirtingu greičiu, per tyrimo laiką ( iki 2 min.) į aplinką išmetė apie 220 litrus šiltnamio efekto dujų.

Darbo sekcijose metu mūsų gimnazistė Kamilė Kertenytė chemijos sekcijoje pristatė savo tiriamąjį darbą „Aplinkos deguonies poveikis vitaminui C vaisių ir daržovių sultyse“.

Dalyvavimas šioje tarptautinėje konferencijoje suteikė ne tik daug informacijos ir žinių, bet buvo padrąsinimas, paskatinimas mūsų gimnazijos komandai toliau vystyti šį projektą ir vykdyti STE(A)M projekto veiklas.

Uždaryti Meniu