LCC Tarptautinis universitetas ir Anglakalbių sąjunga (angl. English-Speaking Union) kovo 12 d. virtualioje erdvėje sukvietė jaunuosius oratorius ir jų mokytojus į kasmetinį respublikinį oratorių konkursą “The best route to change engages all voices” anglų kalba. Šio konkurso tema subūrė jaunuolius prabilti apie pokytį iš įvairių perspektyvų – nuo asmeninių iki globalinių permainų. Konkurse savo jėgas išbandė 36 mokiniai iš visos Lietuvos, tarp jų ir mūsų gimnazijos 3b kl. mokinė Tija Guvaitė.

Tija savo kalboje „Tackling inequality requires the dialogue between the obscurity and reality“ iškėlė globalią rasinės diskriminacijos problemą, bandydama perteikti auditorijai idėją, jog pokytis rasinės lygybės link yra įmanomas konstruktyvaus abiejų pusių dialogo pagalba, pasitelkiant empatiją, supratingumą ir aktyvų klausymąsi.

Esame tikri, kad Tijos kalba įkvėpė ir sužavėjo ne vieną komisijos narį ir žiūrovą – gimnazistė pateko į konkurso finalą ir jame iškovojo 2-ąją vietą! Mokinė apdovanota Švietimo ir mokslo ministerijos diplomu ir, tikimės, gavo neįkainojamos patirties viešojo kalbėjimo srityje.

Anglų kalbos mokytoja Inga Simončiuk yra dėkinga Tijai už bendradarbiavimą besiruošiant konkursui, ir be galo žavisi jos atkaklumu, autentiškumu bei noru dalintis savo idėjomis ir taip įkvėpti aplinkinius!