Gegužės 6 d. vyko moksleivių verslumo skatinimo konkurso „MEKA-21“ finalinis etapas, kuriame trečiąją vietą ir 200 eurų prizą laimėjo mūsų gimnazijos 4 klasių komanda „A scenarijus“ (Osmakova A., Panceris J., Belinskas K.). Mokiniai analizavo ir pristatė  įmonės „Vero Café” veiklą ir pateikė praktinius pasiūlymus apie  reklaminės kampanijos socialiniuose tinkluose planavimą.

„MEKA-2021“ – KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto (EVF), Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto (MGMF) ir banko „Swedbank“ organizuojamas mokinių verslumo konkursas. Jo tikslas – paskatinti jaunus žmones susipažinti su verslo kasdienybe, ugdyti verslumo gebėjimus ir dar mokyklos suole tapti verslo ekspertais. Tai puiki galimybė mokiniams pritaikyti turimas ekonomikos ir matematikos žinias praktiškai ir taip lavinti verslumo įgūdžius. Konkursas vyko trimis etapais:

Kovo 19 d. visos dalyvavimo konkurse sąlygas įvykdžiusios komandos buvo pakviestos į kūrybines verslumo dirbtuves, kuriose atliko analitinio mąstymo, ekonomikos ir matematikos žinių reikalaujančias užduotis. 8 geriausiai užduotį atlikusios komandos pateko į II-ąjį konkurso etapą, kurio metu kūrė reklaminės kampanijos socialiniuose tinkluose planą.

Šios užduoties tikslas – išanalizuoti konkrečios įmonės veiklą bei pateikti praktinius pasiūlymus jos tobulinimui. Komandos konsultavosi su KTU ir AB „Swedbank“ ekspertais bei užduotis pateikusių įmonių atstovais.

Finaliniame etape gegužės 6 d. komandos pristatė savo atliktų užduočių rezultatus. Konkurso komisija išrinko ir apdovanojo konkurso „MEKA 2021“ nugalėtojus. I-ąją vietą laimėjo Vilniaus Licėjaus komanda, II-ąją – Prienų „Žiburio“ gimnazijos atstovai, III-ąją – Kauno „Aušros” gimnazijos komanda.

Stengtis tikrai buvo dėl ko – konkurso prizinis fondas – 1000 eurų!

Ekonomikos mokytoja Vilija Zolubienė