Lapkričio 12-15 dienomis Ispanijoje, Santjago de Kompostela mieste, prasidėjo tarptautinis projektas, kurį finansuoja „Europa piliečiams“ programa bei Galicijos regione esanti Laročio miesto savivaldybė.

Projekte dalyvauja po du projekto partnerių atstovus iš 19 Europos šalių, o Lietuvai turi garbės atstovauti mūsų gimnazija. Pirmasis susitikimas ir iškilmingas projekto atidarymas vyko Santjago de Kompostela mieste, žinomame dėl piligrimų kelio, kuris baigiasi šio miesto senamiestyje esančioje katedroje.

Projekto vykdymo dienomis pristatėme savo instituciją bei imigracijos ir emigracijos padėtį Lietuvoje, klausėmės kitų šalių pranešimų bei lankėmės Raudonajame Kryžiuje, Galicijos parlamente ir kitose už migracijos procesus atsakingose institucijose bei jų organizuotuose renginiuose, o taip pat susitikome su pabėgėliais, kurie atvyko iš kitų šalių su savo istorijomis apie integraciją ir kitus svarbius su tuo susijusius įvykius jų gyvenime. Projekto metu buvo pasirašytas visų šalių susitarimas dėl bendradarbiavimo.

Nors Lietuvoje dar turime žymiai mažesnius skaičius migracijos atvejų, tačiau imigracijos ir iš jos išplaukiančios integracijos procesas vyksta ir gali paliesti tiek mokyklas, tiek ir kitas šio vis stiprėjančio vyksmo sferas.

Svarbu pažymėti tai, jog kitas susitikimas vyks Lietuvoje, Kaune 2020 metų vasario 5-8 dienomis ir ši vieta išrinkta viena iš keturių tolimesnių susitikimų tarp visų 19 šalių.

Lauksime svečių ir mūsų gimnazijoje, tikėdamiesi padaryti gerą įspūdį tiems, kurie čia lankysis pirmą kartą.

Dalyvavusios projekte Nerija Baltrėnienė, gimnazijos direktorė ir Edita Stankevičienė, anglų kalbos mokytoja

Plačiau apie projekto veiklas:

https://www.themayor.eu/en/21-municipalities-meet-in-spain-to-discuss-migration-challenges