Gegužės 9  dieną vyko dailės  mokyklinis brandos egzaminas. Mūsų gimnazijos mokinių darbai įvertinti puikiai. Kviečiame visus pasigrožėti abiturienčių kūryba.

JUSTINA BENDORAITĖ ,,Suvaržymas “ 2020, mišri technika, 46×57.

,,Žmogus negali būti laimingas be laisvės“ (Dantė). Viena didžiausių bausmių žmogui yra laisvės netekimas, nes prarasdamas laisvę  asmuo tarsi netenka galimybės augti, tobulėti, būti savimi. Tai tarsi sielos kalėjimas, kuris naikina tave kaip asmenybę ir tampa vis sunkiau iš jo ištrūkti.

MARIJA DUOBAITĖ ,,,Skilimas“  2020 m., linoraižinys,70x45cmSavo kūrybiniam dailės egzamino darbui, pasirinkau temą ,,Skilimas”. Žodis ,,skilimas“ reiškia kokio nors daikto pažeidimą. Psichologijoje asmenybės skilimas į kelias asmenybes suprantamas ,,kaip psichikos sutrikimų kompleksas: dalinis atminties praradimas, pažeistas suvokimas, asmeninio identiteto jausmo praradimas, kuris veda į tai, kad žmogaus asmenybė skyla“. Man asmeniškai asmenybės skilimas reiškia praradimą savęs, tokios būsenos žmogus nebesupranta, kas vyksta tiek jo viduje, tiek išorėje. Dažnai susiduriu su bendraamžiais kurie išgyvena tokias būsenas ir yra pasimetę. Psichologai sako, kad žmogus tarsi žaidžia vaidmenimis pats su savimi, išgyvena apgaulingą savivertės jausmą.

NOMEDA NAVICKAITĖ ,,Kelionė dangumi“ 2020 m. tušas, plunksna.

Kūrybinio darbo ,,Kelionė dangumi“  idėja yra susijusi su tremtimi. Idėja kilo iš to, kad Lietuvos istorijoje, mene, kultūroje per mažai yra kalbama apie tremtinius, jauniems žmonėms reikia žinoti apie savo tėvynės istoriją, ne vien tik faktus, bet ir tikrus išgyvenimus, kuriuos patyrė jų seneliai, proseneliai. Gyvename tame amžiuje, kai apie trėmimus galime dar išgirti iš pirmųjų lūpų-pačių tremtinių.  Išgirdus jų istorijas, dažnai kyla klausimas, ką tuo metų išgyveno vaikai, vis dėlto vietoj to, kad eitų į mokyklą, jie diena iš dienos dirbdavo sunkiomis sąlygomis. Todėl savo darbe pavaizdavau mergaitės svajonę, ištrūkti iš juodų, sovietinės ideologijos gniaužtų.

ORINTA JANAVIČIŪTĖ ,,Jausmų voratinklis“. Guašas, drobė, 81×61 cm. Mano kūrybinio darbo idėja susijusi su jausmais. Vaizduoju abstrakčius žmones, nes ir žmogaus jausmai ne visada aiškios formos, kartais labai abstraktūs, ne konkretus ir sudėtingi. Idėjai perteikti pasirinkau voratinklio motyvą, kuris simbolizuoja žmogaus kasdienybę jausmuose ir tai jog visi reiškiniai yra neatsiejamai vienas su kitu susiję. Voratinklis patemptas vienoje vietoje, atitinkamai pakeičia ir kitose. Voratinkliai, primenantys kvadratus, jungiasi su abstrakčių figūrų galvomis, kaip ir mūsų mintys persipina su jausmais, emocijomis. Taip pavaizdavau priklausomus nuo savų minčių žmones.

ELZĖ JANKAUSKAITĖ ,,Žmogaus esybė gamtoje‘‘ 2020 m., lino raižinys, 29,7×42 cm.

Pagrindinė mano kūrinio tema – gamta ir žmogus. Darbe siekiau perteikti, kokia mums gamta yra svarbi, kaip mes turime rūpintis ja. Darbe aš vaizduoju žmogų ir gamtą, kuriuos jungia neatsiejamas ryšys. Žmogus ir gamta, tai tarsi vienas junginys. Juk gamta mums yra tarsi antri namai, kur galime rasti ramybę, paguodą. Gamta mus visada saugo ir globoja, todėl turime būti jai dėkingi, saugoti ją.

SAMANTA ČEČYTĖ  ,,Šokis su mirtimi“ 2020, lino raižinys,  50×39 cm.

Darbui pasirinkau mirties šokio motyvą. Pagrindinė šio motyvo tema – žmogaus neišvengiamas susidūrimas su mirtimi. Šiame kūrinyje vaizdavau merginą šokančią tarp mirties ir gyvenimo. Mirtį simbolizuoja Giltinė, o gyvenimą – Moteris. Šokanti mergina savo šokiu artinas prie mirties slenksčio. Kūrinio idėja aktuali man ir daugeliui mano bendraamžių, nes susijus su dažnai kylančiu klausimu apie mirtį ir kas laukia mūsų sušokus paskutinį šokį. Nors laimėti prieš Mirtį nėra įmanoma, tačiau tol, kol vyksta šis šokis, mums yra laiko džiaugtis gyvenimu.

EDITA GRIGALIŪNAITĖ ,,Užmirštas gyvenimas“ 2020 m. lino raižinys , diptikas 40×25.cm

Būtybės, saugančios gamtą, kurias vaizduoju savo darbe, yra sukurtos mano vaizduotės. Siekiau jas pavaizduoti susiliejusias su upeliu, dangumi, lyg šoktu. Jos perteiktos, kaip iliuzija, kuri yra trapi dėl mūsų silpno tikėjimo ir ateityje gali išnykti. Kertami miškai ir toks žmonių netikėjimas, miško sargus ištrina iš žmonių pasąmonės.

Uždaryti Meniu