20190913_105649-COLLAGE

Jau tapo tradicija, kad rugsėjo mėnesį mūsų gimnazijoje startuojančios projektinės savaitės „Mokomės kurdami“ pirmą dieną aušrokai praleidžia domėdamiesi mokslo subtilybėmis ir naujovėmis – lankosi mokslo festivalyje „Erdvėlaivis Žemė“ renginiuose. Tądien jie turi galimybę susipažinti su mokslo naujovėmis ir išbandyti daug įvairiausių veiklų. Smalsiems mokiniams ekskursijas veda ne tik studentai, bet ir skirtingų sričių specialistai, galima aplankyti aukštųjų mokyklų laboratorijas, muziejus, dirbtuves, parodas, klausytis paskaitų, stebėti ir net patiems bandyti atlikti įdomius bandymus ir eksperimentus.

1a, 1d, 1f, 2b, 2c, 2d, 3a, 3d, 3e ir 3f klasių mokiniai, rugsėjo 13d. turėjo puikią progą artimiau susipažinti su kitų Kauno mokyklų mokiniais lankydamiesi KTU „Santakos“ slėnyje bei panirti į paslaptingą garsų, ritmo ir muzikos pasaulį. Gimnazistai kartu savo klasių vadovais ir dalykų mokytojais dalyvavo užsiėmime intriguojančiu pavadinimu „Kopernikas ant ratukų“ anglų kalba, žadėjusį praktines veiklas. Taigi, visi turėjo progą stebėti Varšuvos Koperniko mokslo centro parengtą šou, kuriame buvo demonstruojami įvairūs optiniai ir akustiniai eksperimentai. Kiekvienas turėjo galimybę susipažinti su muzikos instrumentais ir jų pagrindinėmis savybėmis. Pasirodymų metu, kartu su vedėju dalyvavo ir orkestras, kurio vaidmenį atliko patys mokiniai. Visi norintys įsitraukė į patyriminę muzikinę veiklą, išbandė savo galimybes išradingai kuriant muziką ir eksperimentuojant su ja. Gimnazistai drąsiai lipo į sceną ir talkino pasirodymo vedėjams. Koperniko mokslo centro vedėjai ne tik papasakojo apie garsų prigimtį, demonstravo būdus, kaip išgauti muzikos garsus neįtikėtinais instrumentais, paaiškino akustinius muzikos garsų ypatumus, susiejant pasakojimą su fizikos mokslu. Renginio vedėja tapo dirigente, o moksleiviai-darniai grojančiu orkestru. 

1b ir 4e klasių mokiniai dalyvavo paskaitoje „Bijoti ar duoti ranką. Etiško sprendimo priėmimas“, kurios metu buvo atliekamos interaktyvios užduotys, o po paskaitos gimnazistai rimtai susimąstė apie savo požiūrį į užsieniečius, kurie atvažiuoja į Lietuvą.

1e, 2a ir 2e klasės dalyvavo programoje „Ateitis biure: žmonės su robotais ar robotai be žmonių“. Šio užsiėmimo metu gimnazistai sužinojo robotų atsiradimo istoriją, diskutavo, kuo žmogus pranašesnis už robotus ir kodėl žmogui kyla grėsmė darbo rinkoje, kokiose specialybėse robotai išstumia žmones? Kokias specialybes reikėtų pasirinkti, kad grėsmė nekiltų? Paskaita buvo informatyvi ir įdomi.

3c klasė dalyvavo studentų organizacijų mugėje, kur gimnazistai turėjo galimybę patys pasidomėti savo ateities perspektyvomis. Vėliau gimnazistai susirinko į paskaitą „Statyti ar ne?“, kurios pobūdis buvo visiškai nepanašus į „paskaitos“. Visi dalyviai buvo suskirstyti į tris grupes (už, prieš ir teisėjai). Gavome įvairios informacijos, kurios pagalba turėjo grupės „už“ ir „prieš“ argumentuotai pasisakyti tema: „Kelio tiesimas Žemuosiuose Šančiuose“. O trečioji grupė pagal jų argumentus turėjo priimti sprendimą: tiesti ar ne? Mokiniai įsijautė į roles, įnirtingai dirbo, diskutavo, o ginčai netilo netgi pasibaigus užsiėmimui.

3 d klasės mokiniai spėjo sudalyvauti net trijuose renginiuose. Ypač daug įspūdžių gimnazistams suteikė renginys „Debatų simuliacija“, kuriame KTU studentų debatų klubo prezidentas pristatė debatų organizavimo metodiką. Mokiniai pabandė argumentuotai nagrinėti pateiktas temas. Dalyvavimas debatuose padeda mokytis reikšti mintis, kultūringai diskutuoti, lavinti anglų kalbos vartojimo gebėjimus, kas kiekvienam yra labai naudinga.

4a klasė tą dieną pasinėrė į žemiškos ir nežemiškos egzistencijos paieškas S.Nėries muziejuje Palemone. Susipažinę su legendine poetės asmenybe įkvėpimo gimnazistai ieškojo jos saulėtų namų kertelėse, sužinojo, kaip poetė Salomėja Nėris ir jos vyras skulptorius Bernardas Bučas prisišaukdavo kūrybos mūzą. Po to įgytas žinias mokiniai pasitikrino žaisdami žaidimą „Taip ir ne“. Turėdami laisvo laiko pasivaikščiojo po Lakštingalų slėnį, grožėjosi marių vaizdais.

1c, 3b, 3d, 4b, 4c ir 4f klasių mokiniai lankėsi KTU vykusioje Eglės Vaičiukynaitės paskaitoje ,,Neuromarketingo pritaikymas socialinėje žiniasklaidoje“. Puiki lektorė, pritraukianti jaunų žmonių dėmesį, papasakojo apie savo atliktus reklamos tyrimus, pasidalijo keliais fragmentais (GUCCI batelių reklama ir kt.). Šiuolaikinėje virtualioje erdvėje kas dieną reklama užima vis didesnę vietą, bet mokiniai vis tiek sužinojo daug naujo: reklamuojant produktą daug reikšmės turi reklaminis veidas, ,,Like“ paspaudimas, emocinis komentaras. Paskaitos metu buvo analizuojama „influencerių“ reikšmė ir populiarumas socialiniuose tinkluose, jų įtaka šiandieniniam marketingui ir paaugliams, kaip tikslinei pirkėjų grupei. Paskaita mokiniams buvo labai aktuali ir įdomi.

1e ir 3b klasės dalyvavo paskaitoje „Emocijų džiazas maiste“.

2c klasė dalyvavo paskaitose „Ateities kuras energetikoje“ ir „Fizikiniai bandymai KTU“ bei „Pažink degančio vandens ir optinių sistemų paslaptis“.

3e klasė dalyvavo gydomosios kosmetikos preparatų gamybos užsiėmime.

4d klasė dalyvavo paskaitose „Fizikiniai bandymai KTU“ ir „Spalvos įtaka įvaizdžiui“.