Pirmą dieną po rudens atostogų (lapkričio 10 d.) linksma 3e gimnazijos klasės trijulė – Kornelija Ribakovaitė, Gabija Valuckaitė ir Nedas Gudaitis – per ilgąją pertrauką išėję į Laisvės alėją užkąsti ir įkvėpti gryno oro, jau skubėjo į pamoką, kai išgirdo neįprastai stiprų garsą, primenantį pastato griūtį. Atsigręžę gatvių sankryžoje pamatė sukrečiantį vaizdą: ant grindinio pažirusios automobilio dalys, gatvės vidury – partrenktas žmogus, o  kelkraštyje – sulamdytas dviratis. Pasak gimnazistų, tuoj pat smalsūs ir sutrikę žmonės ėmė burtis aplink sužeistąjį, bet ryžtis padėti jam  niekas neišdrįso. Tad Nedas iš karto suskubo prie partrenkto jauno vyro ir ėmėsi veiksmų: įsitikinęs, kad žmogus vis dar nepraradęs sąmonės, atsargiai  pavertė jį ant šono, kad būtų išvengta uždusimo pavojaus. Tada vaikinas paprašė Kornelijos iš šalia esančios Rimi parduotuvės  kuo greičiau atnešti medžiagos galvos  žaizdai  užspausti ir  sustabdė stiprų išorinį kraujavimą. Įsitikinęs, kad jau  iškviesta greitoji medicinos pagalba, pats toliau  nukentėjusįjį kalbino ir drąsino. Tuo metu Gabija palaikė savo bendraklasius ir  filmavo teikiamą pagalbą.

Vėliau bendraujant su jaunaisiais gelbėtojais ir paklausus jų,  iš  kur toji drąsa, Nedas atsakė, jog tokiu atveju padėjo  ne tik užplūdęs adrenalinas, bet ir tai, ką buvo išmokęs per pirmosios pagalbos pamokas gimnazijoje bei  dalyvaudamas Lietuvos šaulių sąjungos veikloje. Taigi drąsos reikia mokytis!

Mokyklos bendruomenė žavisi bei didžiuojasi gimnazistų pilietiškumu ir ryžtingumu sudėtingoje situacijoje.