Lapkričio 18 d. 2-3 klasių gimnazistams vyko paskaita apie tarptautinius egzaminus, kurią organizavo anglų k. mokytojos R. Rudzenskaitė ir J. Savickienė. Tarptautinius egzaminus pristatė Ames direktorė G. Balaišienė.

Lektorė pristatė du egzaminų tipus: General (bendrąjį) ir Academic (akademinį).  Supažindino su žinomiausiais visame pasaulyje anglų kalbos egzaminais: IELTS, TOEFL, SAT, PTE, kuriuos galima laikyti Lietuvoje, norint studijuoti užsienyje.

Apie kai kuriuos egzaminus mokiniai net nebuvo girdėję, todėl labai nustebo, kad IELTS ir TOEFL galioja ribotą laiką – 2 metus.

Taip pat mokiniai sužinojo, kad IELTS egzaminas yra laikomas britų akcentu ir pripažįstamas visame pasaulyje. Norint laikyti šį egzaminą reikia registruotis Britų taryboje, o TOEFL yra laikomas amerikietišku akcentu. Apie šį egzaminą daugiau informacijos galima rasti ,,Studijų ir karjeros’’ puslapyje.

Dauguma mokinių buvo girdėję apie SAT egzaminą, kuriame yra vertinamos anglų kalbos ir matematikos žinios. Taip pat Lietuvoje galima laikyti PTE egzaminą. Kai kurios aukštosios mokyklos jį pripažįsta vietoj valstybinio egzamino, tačiau lektorė rekomendavo laikyti anglų k. valstybinį brandos egzaminą.

Be to, paskaitoje mokiniai išgirdo rekomendacijų,  kaip geriau pasiruošti anglų k. egzaminui.