Mokslo diena lietuvių kalbos pamokose

IMG_3430

Mokslo dienai skirta įdomesnė veikla nei įprastai.  4A-7 grupėje 2 val. vyko paskaita-seminaras tema ,,Kaip gyvenimas išbando žmogaus dvasinę stiprybę?“ Mokiniai buvo pasirengę mokslinius straipsnius apie J. Biliūno, Šatrijos Raganos, J. Aisčio, S. Nėries, B. Sruogos, V. Mykolaičio-Putino biografinius faktus, kūrybos bruožus. Mokytojos Marijos Gustainienės demonstruojamos skaidrės – svarbiausi šių asmenybių  kūrybos kontekstai, būsimo lietuvių kalbos ir literatūros egzamino įžvalgos.  2 b klasėje vyko diskusija ,,Koks turi būti valstybės vadovas?“ Mokiniai turėjo panaudoti svarius argumentus iš Just. Marcinkevičiaus dramos ,,Mindaugas“, Gedimino ir Vytauto laiškų, galėjo remtis savo asmenine nuomone bei žiniasklaida.

1 b klasėje vyko  kalbos viktorina ,,Sunkiausiai įsimenama lietuviškų žodžių rašyba“. Mokiniai naudojosi programa www.klaidutis.lt, dirbo grupėse, o išrinkti ekspertai sumavo rezultatus. Netradicinė veikla  naudinga, nes mokiniai įdėjo nemažai savo pačių pastangų, kad pasirengtų veikloms.

Lietuvių kalbos mokytoja Marija Gustainienė