Gruodžio 4 d. mes, 1a kl. mokiniai, kartu su klasės vadove A. Kavaliauskiene bei istorijos mokytoja I. Šarkanaite  dalyvavome dviejose edukacinėse veiklose  (projektas „Mokomės kurdami“) .
Pirmoji edukacinė veikla –  tai dokumentinio filmo „Kelionės namo“ peržiūra ir aptarimas. Filme pasakojama apie  Amerikos lietuvių apsilankymą  okupuotoje tėvynėje. Rodoma sovietinė realybė, kuri mums pažįstama tik iš senelių ir tėvų pasakojimų, istorijos ir lietuvių literatūros pamokų. Bet labiausiai visus suintrigavo KGB žmonių sekimo būdai: moteriški rankinukai su vaizdo kameromis, peleninėse įmontuota pasiklausymo įranga ir kt.

Edukacinėje ekskursijoje „Tarpukario Kaune“ (tarpukariu laikinojoje sostinėje vyko gausybė įdomių įvykių ir reikšmingų pokyčių) daug pamatėme, išgirdome  ir net paragavome! Mokėmės atpažinti tarpukario architektūrą – urbanistinėje erdvėje įžvelgti įvairias kultūrines raiškos formas: art deco, modernistinį ir kitus stilius. Sužinojome, kaip gimė lito pavadinimas, ir patys balsavome už kitus lietuviškos valiutos pavadinimų variantus. Tyrinėdami pastatų architektūrą žaidėme „Tiesa ar melas“. Kalbėdami  apie žydų kultūrą, ragavome macos – žydų duonelės. Prie muzikinio teatro klausėmės tarpukario atlikėjo Kipro Petrausko įrašų. Tarpukario miesto tyrinėjimas prasidėjo nuo istorinės Prezidentūros ir baigėsi prie senojo funikulieriaus.