• Post last modified:2022-11-28

Šiandien, lapkričio 23 dieną, minime Lietuvos kariuomenės dieną, kai 1918 11 23 paskelbtas pirmas įsakymas Apsaugos ministerijai formuoti ginkluotąsias pajėgas, siekiant apginti Lietuvos nepriklausomybę!

Kauno ,,Aušros” gimnazijos mokiniai lydimi istorijos mokytojo Povilo Pogausko ir pilietinio ugdymo mokytojos Lauros Charbakaitės dalyvavo renginyje Kauno Karo muziejaus sodelyje, kuriame vyko Lietuvos kariuomenės dienos minėjimas.

Šventės metu gimnazistai turėjo galimybę ne tik išgirsti Lietuvos karinių oro pajėgų orkestro pasirodymą, bet ir išvysti autentišką Vyčio kryžiaus ordino vėliavos pakėlimo ceremoniją bei pirmą kartą Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus garbės būrio šventinį pasirodymą.

Šventėje dalyvavo miesto visuomenė ir garbingi svečiai, Lietuvos kariniai daliniai ir jų padaliniai: Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybos, Lietuvos kariuomenės mokyklos, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno 2-osios rinktinės, Dr. J. Basanavičiaus karo medicinos tarnybos, Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono, Vytauto Didžiojo jėgerių bataliono kariai, Kauno vyr. policijos komisariato, Kauno teritorinės muitinės, Viešojo saugumo tarnybos ir Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai, taip pat Lietuvos Šaulių sąjungos nariai, Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus auklėtiniai, Karinių oro pajėgų orkestras.

Pilietinio ugdymo pamokų metu gimnazistai diskutavo apie kariuomenės reikšmę šiandieninėje Lietuvoje, kūrė reklamas, skatinančias prisijungti prie savanoriškos karo tarnybos.