Grupė mokinių kartu su istorijos mokytojomis spalio 3 d. lankėsi istorinėje LR Prezidentūroje, kur vyko  leidinio „Adolfas Ramanauskas – Vanagas fotografijose“ pristatymas ir kino juostos „Nužudytas, bet nenugalėtas“ peržiūra. Leidinį pristatė jo sudarytoja, Adolfo Ramanausko – Vanago dukra, Kauno „Aušros“ gimnazijos abiturientė Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė.

Adolfas Ramanauskas-Vanagas (1918–1957) vienuolika metų priešinosi sovietinei okupacijai. Leidinio nuotraukos pasakoja apie legendinio lietuvių nacionalinio pasipriešinimo vado vaikystę, mokslo metus, partizaninę veiklą, retas džiaugsmo ir ramybės akimirkas su žmona ir mažąja dukrele. Albumas užbaigiamas nuotraukomis iš lygiai prieš metus vykusių vieno iškiliausių partizanų vadų valstybinių laidotuvių.

Uždaryti Meniu