Balandžio 15 d. 12 val. „Aušros“ gimnazistai dalyvavo gyvoje Kultūros ir Taikos pamokoje.

KULTŪRA ir TAIKA  tarsi dvi giminingos srovės nešančios žmogų į harmonijos okeaną. Dar prieš I–ąjį pasaulinį karą buvo nerimo dėl artėjančių įvykių, griaunančių žmonių likimus ir žmonijos per amžius sukurtus meno kūrinius, todėl balandžio 15–oji siejama ne tik su kultūra, bet ir taikos naratyvu, kuris itin aktualus šiomis dienomis, Ukrainos karo fone.

Ką galime kiekvienas mūsų padaryti, kad pasaulyje kiekvieną dieną būtų stipriau matomas, jaučiamas ir girdimas kultūros statymo, o ne griūties veiksmas? Į šį klausimą muzikos ir meno kalba pabandė atsakyti Koncertinės įstaigos „Kauno santaka“ Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ (vyr. dirigentas Giedrius Vaznys), solistė Sandra Lebrikaitė ir aktorė iš Ukrainos, „DuoViola“ duetas – Gertrūda Beinarytė – Krunglevičienė ir Laimis Krunglevičius.

Kad Kultūros diena turėtų prasmę – kartu su muzika į erdvę, menininkės Jolantos Šmidtienės ir Kauno Antano Martinaičio dailės mokyklos auklėtinių padedami, išpiešėme ir pakelėme svajonių aitvarą su mūsų troškimais – kurti ir gyventi taikoje.