Tokia maža žemėlapy esi,
O taip brangi ir taip sava,
Kaip vasaros vidudienis šviesi,
Tu, mano Lietuva!

K.Korsakas

2019 metų kovo 8 dieną Kauno „Aušros“ gimnazijoje buvo paminėta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Ta proga I aukšto fojė visą dieną buvo rodomas interaktyvus stendas „Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo Akto Signatarai“.

13 val. prasidėjo šventinis Kovo 11-osios minėjimas-koncertas gimnazijos aktų salėje. Gimnazistų rašinių ištraukų žodžiais apie Kovo 11-osios prasmę renginio vedėjai priminė svarbiausias Lietuvos istorijos datas, ragino branginti, saugoti tai, ką turime. Gimnazijos direktorė Nerija Baltrėnienė pasveikino su švente visą gimnazijos bendruomenę ir padėkų raštais apdovanojo mokinius ir mokytojus, savo darbais ir laimėjimais garsinančius gimnaziją. Skambėjo gimnazijos choro „Aušra“ dainos ir puiki nuotaika jaudino susirinkusiųjų širdis.

Antroji renginio dalis – istorijos viktorina „Skrydis per Lietuvos istoriją“, skirta kitaip paminėti  Kovo 11-ąją. Net 12 gimnazistų komandų  ir bendra gimnazijos mokytojų ir administracijos komanda „Aurora“ susikovė viktorinoje „Skrydis per Lietuvos istoriją“ ir savo puikiu istorijos žinių išmanymu pagerbė už Nepriklausomybę kovojusius žmones.

Viktorinos pabaigoje visos komandos apdovanotos padėkos raštais, o nugalėtojai apdovanoti specialiais prizais. Sveikiname viktorinos nugalėtojus: III vieta – 1d klasės komanda: Saulius Kulev, Lukas Mackevičius, Nojus Petravičius ir Arnoldas Straukus, II vieta – 2a klasės komanda: Eva Kazlauskaitė, Rugilė Tarvydytė, Kristina Varnagirytė ir Gabija Visockaitė, I vieta – 2 d klasės komanda: Kristupas Bilinskas, Džiugas Dirsė, Jonas Panceris ir Marius Vasiliauskas. Sveikiname visus dalyvius ir nugalėtojus.

Istorijos mokytoja Kristina Statkutė

Nuotraukų galerija iš renginio galite rasti čia