siand 105

2018 metų spalio 12-13 dienomis vyko LIMA Kauno skyriaus organizuota konferencija „Kaunas – laikinoji sostinė. Modernizmo link“. Dviejų dienų istorijos konferencijos programa sudarė sąlygas jos dalyviams ne tik tobulinti savo kvalifikaciją, bet ir susitikti su kolegomis iš visos Lietuvos, pasidalinti savo darbo patirtimi. Pirmos dienos renginiai vyko Kauno miesto savivaldybės didžiojoje salėje, kur savo pranešimus skaitė:

1. „Kaunas: formos, menas, ideologija“. VDU istorijos katedros docentas Rūstis Kamuntavičius.
  2. „Kauno miesto kontrastai: nuo brutalumo link tvarumo“. VDU humanitarinių mokslų daktarė Ingrida Vėliutė.
  3. „Modernizmo architektūros atsiradimas ir išplitimas Kaune tarpukariu“. KTU architektūros ir statybos instituto doktorantas Paulius Tautvydas Laurinaitis.

Antrą dieną konferencijos dalyviai, susirinkę Kauno „Aušros“ gimnazijoje, klausėsi šių pranešimų:

1. „Vilnius – Kaunas – sostinės – konkurencija ar draugystė“. Žaneta Vaškevičienė, LIMA pirmininkė.
  2. „Istorijos pamokų Kaune pamokos“. Jūratė Jarmalauskienė, LIMA Kauno skyriaus pirmininkė.
  3. „Nauji vėjai Lietuvos mokykloje“. Audrius Jurgelevičius, Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas.
  4. „Istorijos pamoka iš Laisvės alėjos“. Elena Vitkauskienė, „Aušros“ gimnazijos istorijos mokytoja.

Konferencijos dalyviai turėjo galimybę susipažinti su „Aušros“ gimnazijos istorijos muziejumi, jo ekspozicija.

Konferencijos dalyviams buvo organizuotos pažintinės ekskursijos į Kauno įgulos karininkų ramovę, Pieno centro bendrovės rūmus, po Kauno miesto savivaldybės pastatą ir Putvinskio gatvę.

Kauno „Aušros“ gimnazijos istorijos mokytojos Irma Šarkanaitė, Elena Vitkauskienė ir Kristina Statkutė aktyviai prisijungė prie šios konferencijos organizavimo, dalyvavo konferencijos organizuotose veiklose, tobulino savo kompetencijas bei gilino istorines žinias apie tarpukario Kauną ir jo architektūrą, istorinį kontekstą.