Rugsėjo 25 d. gimnazijos bendruomenė rinkosi į knygos „Šimtmečio žiedas. Mano laiškas Lietuvai“ pristatymą, kurio metu knygos sudarytoja, gydytoja Aurelija Davydavičienė  pastebėjo, kad širdžių kalba parašyti laiškai stiprina ne tik mūsų Tėvynę Lietuvą, bet ir mus pačius, stiprina visuomenės vienybę ir patriotizmą, saugoja kultūrą, kalbą, paveldo vertybes ir Lietuvos istoriją ateities kartoms. O į klausimą „Kas paskatino tam darbui, nes išleisti knygą nėra taip paprasta?“ gerbiama viešnia atsakė   gydytojo Jono Tertelio, kurio  laiškas yra šioje knygoje, žodžiais: „Mes gimstame, mes gyvename po tėviškės dangum, pašaukti atskleisti savo dieviškąją prigimtį, berti gėrio sėklą į kitų delnus ir širdis.“ 

 Tą popietę choras „Aušra“  atliko dainą apie Lietuvą, laiškus skaitė autoriai, aktorė,  gimnazistai. Aktorė Kristina Kazakevičiūtė perskaitė tuomet, kai buvo ruošiama knyga, ekonomisto, socialinių mokslų daktaro, dabar – Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos laišką.  

Ypač jaudinanti kalba buvo vieno laiško autorės, atvykusios iš tolimosios Kanados, Reginos Liale Bagdonaitės-Feeney. Jos tėvas Rimas Bagdonas Kauno „Aušros“ gimnaziją baigė 1944 m. Ilgus metus svečioje šalyje jis puoselėjo lietuvybę, lietuvybės dvasia auklėjo ir dukrą. Ponia Regina Lietuvoje lankėsi ne pirmą kartą, tačiau šį kartą susitikimas su tėvelio gimtosios gimnazijos bendruomene buvo ypatingas.

Savanorė Viktorija Jociūtė pakvietė gimnazistus tapti savanoriais ruošiant naują knygą. 

Nuoširdų ačiū už gyvą pilietiškumo pamoką tariame mūsų gerbiamoms viešnioms.