💛Gegužės 14 d. sukanka penkiasdešimt metų, kai Kauno miesto sodelyje, prie Muzikinio teatro, protestuodamas prieš sovietinį režimą, susidegino 19-metis Romas Kalanta.
💚Seimo nutarimu Romo Kalantos aukos diena, gegužės 14-oji, buvo įtraukta į atmintinų dienų sąrašą ir paskelbta Pilietinio pasipriešinimo diena.
❤️2002 m. gegužės 14 d. Kaune atidengtas žūties vietos įamžinimo paminklas „Aukos laukas“ ir įrašas grindinyje: „Romas Kalanta 1972“ (skulpt. Robertas Antinis jaunesnysis, arch. Saulius Juškys).
💛💚❤️Graži gimnazijos tradicija – paminėti Kalantines gėlės žiedu, žvakės liepsnele ir tylos minute R. Kalantos žūties vietoje – buvo pratęsta ir šiais metais. Penktadienio, gegužės 13 d., istorijos pamokos vyko toje istorinėje vietoje. Gimnazistams mokytojai ne tik trumpai priminė R. Kalantos žygdarbį, ,„Kauno pavasario“ įvykius, bet pakvietė savaitgalį su artimaisiais ir draugais dalyvauti Kalantines minėsiančiuose renginiuose, kurie pasakos apie pogrindžio dvasią, rezistenciją, hipių judėjimą ir nesibaigiantį laisvės troškimą.