• rugsėjo 27d.

• Renginiai

Europos kalbų diena

Tradiciškai, rugsėjo 26 d. minėdami Europos kalbų dieną, mokiniai lietuvių kalbos kabineto duris puošia savo darbeliais. Šiemet sutarta buvo piešti gyvybės medį bei Baltų kultūros simbolius. Pamokose buvo aptartas lietuvių kalbos išskirtinumas, kad ji pati seniausia kalba Europos kalbų kontekste, taip pat buvo domėtasi kultūros palikimu ir simbolika, pasitelkiant tradicinius baltų ugnies, medžio, rato, paukščio simbolius kurti autentiški atvirukai su originaliais ornamentais. Gimtosios kalbos grožis skaitykloje sutelkė meninio skaitymo dalyvius,  J. Degutytės eilėraščius „Antigonė”, „Meilei”, „Džiaugsmas” deklamavo  Kristina Rudejevaitė, 2d, Kamilė Čiupaitė, 1d, ir  Smiltė Šukaitytė, 3c klasė.

Europos kalbų dieną gimnazijos trečių klasių mokinių komanda šiemet šventė kartu su VDU Užsienio kalbų institutu. Rugsėjo 26 d. mūsų gimnazistai VDU išklausė įmonės Alliance for Recruitment atstovės pristatymą apie kalbų poreikį darbo rinkoje ir studentų, mokančių ne vieną kalbą, sėkmės istorijas. Antroje dalyje „Aušros“ gimnazijos komanda dalyvavo orientaciniame žaidime „Kalbų ir kultūrų mozaika Kaune“. Komandą „Nebyliai poliglotai“ sudarė mūsų šaunūs 3c mokiniai: V. Janaščiūtė, V. Marčiulaitis, G. Gedvilas, M. Ranusas, G. Petrulionytė. Sveikiname  šią komandą, laimėjusią pirmąją vietą! Gimnazistus konkursui ruošė anglų k. mokytoja metodininkė J. Savickienė

Europos kalbų dienos minėjimas šiemet itin sėkmingas! Tarptautiniame integruotame Kauno miesto 9-11 klasių anglų kalbos konkurse S.M.A.R.T šaunioji ir nepakartojama Kauno „Aušros“ gimnazijos komanda iškovojo 2-ąją vietą!!! Labai didžiuojamės savo mokinių kūrybišku ir produktyviu darbu, demonstruojant lyderystę ir komandinę dvasią. Sveikiname komandos narius: Viktoriją Railaitę 3B kl., Arnoldą Mokejevą 2C kl., Lėją Kalinaitę 1C kl.

Mokinius ruošė ir lydėjo mokytojai: mokytoja metodininkė R. P. Gervickienė, mokytoja ekspertė R. Rudzenskaitė ir mokytojas metodininkas T. Poškaitis.

Mokinių taryba Europos kalbų dieną kvietė paminėti, apsirengiant Europos Sąjungos valstybių vėliavų spalvomis bei dalyvauti saldaus prizo žaidime. Sveikiname šio žaidimo nugalėtoją 1a klasės mokinę Evą Bereišytę! Dėkojame mokinių tarybai už šauniai suorganizuotą renginį!