IMG_20200109_125928

Kauno „Aušros“ gimnazijos bendruomenė turėjo išskirtinę galimybę dalyvauti tarptautiniame Erasmus+ projekte „Commited to migrations: local and regional policies“, kuris vyko Ispanijoje, Santjago de Kompostela mieste sausio 7-13 dienomis. Gimnazijos direktorė Nerija Baltrėnienė, anglų kalbos mokytoja Inga Simončiuk ir 4 klasių mokiniai Simona Laurenavičiūtė, Arūnė Petrusevičiūtė, Dominyka Nikandrovaitė, Rojus Renevis ir Domantas Martišius, atstovaudami Lietuvai, įsitraukė į tarptautinį dialogą su Ispanijos, Italijos, Maltos, Rumunijos ir Vengrijos atstovais.

Projektu buvo siekiama susipažinti su Ispanijos Parlamento sistema, suvokti Ispanijos kultūros įvairovę ir jos kilmę, susitikti ir diskutuoti su vietinių regionų politikais bei išnagrinėti Galisijos Parlamento veiklą Galisijos vyriausybėje.

Mokiniai ir lydintys mokytojai įsitraukė į tarpkultūrines veiklas, dialogą su Tordoia regiono meru, aplankė Galisijos Parlamentą, dalyvavo diskusijose dėl migracijos Ispanijoje. Europos jaunoji karta kėlė svarbius klausimus emigracijos ir pabėgėlių tema, dalinosi savo šalies regiono patirtimi.

Projekto metu buvo suorganizuota ir pažintinė edukacinė programa, leidusi pažinti autentišką Galisijos regiono kultūrą, architektūrą, kraštovaizdį bei istoriją.
Projekto dalyviams buvo įteikti Erasmus+ „Youthpass“ pažymėjimai, o į Lietuvą jie atsivežė nepamirštamą patirtį bei begalinį norą tęsti bendradarbiavimą su projekto dalyviais ir organizatoriais ateityje.