Naujienos

  • birželio 06d.

  • Naujienos

Dorinio ugdymo diena

Birželio 5 d. mūsų gimnazijoje vyko dorinio ugdymo diena. Kol abiturientai plušo rašydami lietuvių kalbos valstybinį egzaminą, kiti turėjo veiklas už gimnazijos ribų.

Pirmų klasių gimnazistai plėtė savo žinias ekumenizmo ir tarpreliginio dialogo srityje.

1a klasės mokiniai apsilankė Kauno mečetėje ir domėjosi islamu bei griovė nusistovėjusiu stereotipus apie šią religiją.

1b klasės mokiniai aplankė Kauno kunigų seminariją ir domėjosi paslaptinguoju seminarijos gyvenimu.

1c klasė sekė sienografo pėdsakais ir leidosi į Kauno akcentų foto medžioklę.

1d klasė apsilankė evangeliku liuteronų bažnyčią bei klausėsi jos istorijos.

o 1e klasės mokiniai aplankė Kauno Kristaus prisikėlimo cerkvę, kurią ne kartą matė pravažiuojant, bet tikrai ne visi yra buvę jos viduje.

Kol pirmų klasių gimnazistai domėjosi religijomis ir jų maldų namais, antrokai pažino modernistinį Kauną ir keliavo skirtingais maršrutais bei įsiamžino prie UNESCO saugomų pastatų.

O mūsų vyriausieji, trečiokai, lankėsi VDU Katalikų teologijos fakultete ir dalyvavo kun. prof. Andriaus Narbekovo paskaitoje „Biotechnologijos ir žmogaus orumas”. Paskaitoje buvo iškeltos  moralinės problemos, kylančios iš mokslo ir juo paremtų naujųjų technologijų poveikio gyvybei, ypač žmogui. Kun. profesorius nagrinėjo tokias aktualias mūsų visuomenei temas kaip dirbtinis apvaisinimas, klonavimas, nėštumo nutraukimas, lyties keitimas, donorystė, eutanazija . Todėl gimnazistams kilo nemažai klausimų, jie aktyviai ir drąsiai reiškė  savo nuomonę šiomis temomis.

 

Skip to content