IMG_0524baltai4

Rugsėjo 22 d. gimnazijoje paminėta į Lietuvos atmintinų dienų sąrašą įtraukta Baltų vienybės diena. Ši diena, kuri Latvijoje paskelbta net valstybine švente, minima rugsėjo 22 d., per rudens lygiadienį,  pažymint 1236 m. Saulės žemėje įvykusį Saulės mūšį, kuriame susivieniję žemaičiai ir žiemgaliai sumušė ir sunaikino į popiežiaus Grigaliaus IX 1236 m. vasario 19 d. paskelbtą kryžiaus žygį išvykusį Kalavijuočių ordiną. 2000 m. Lietuvos ir Latvijos Seimai Saulės mūšio dieną – rugsėjo 22-ąją – paskelbė Baltų vienybės diena.

Šiais metais gimnazija atmintiną dieną pasipuošė mokinių darbais, skirtais baltų kultūrai. Baltiškais rūbais apsirengusios merginos sutiko mokyklon skubančius  gimnazistus, o istorijos mokytojos A. Vabalienė ir E. Vitkauskienė, dailės mokytoja V. Gužienė pamokų metu mokiniams priminė, kuo ši diena įsimintina, pasakojo apie mūsų protėvius baltus.