seselis

Gegužės 21-25 dienomis Lietuvoje vyko kasmetinė akcija „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“. Mūsų gimnazijos mokinai, besimokantys ekonomikos, taip pat prisijungė prie šios akcijos. Ekonomikos pamokose buvo kalbama apie nuslėptų ir nesumokėtų į valstybės biudžetą mokesčių žalą mūsų visų gerovei. Atlikome pastabumo testus, kurių dėka mokinai suvokė sukčiavimo žalą valstybei, žmonėms, visuomenei.

Mokiniai išėjo į miesto gatves, susitiko su gyventojais, kalbėjosi, kaip kiekvienas pilietis gali prisidėti prie šešėlinės ekonomikos mažinimo. Dalinome informatyvius lankstinukus, kurie priminė, kad šešėlyje nusėdantys pinigai – nuslėpti ir nesumokėti mokesčiai į valstybės biudžetą – tai mūsų valstybės piliečiams nesuteiktos kokybiškesnės viešosios paslaugos, neišplėtota infrastruktūra ir mažesnė socialinė piliečių gerovė.

Ekonomikos mokytoja V. Zolubienė