Adventas ir Kalėdos – ne tik ramių apmąstymų, bet ir karštligiško darbo metas. Nuo senų laikų įprasta, kad šeimose meistraujama, kepama ir dirbami kiti darbai. Patalpos puošiamos šventiškai, dekoruojamos pačių nusipintais Advento ar durų vainikais, langai – paveikslėliais ir rankdarbiais, nes Kalėdoms visi nori papuošti su meile ir išradingai.
XIX a. pabaigoje – XX a. pirmaisiais dešimtmečiais svarbią valstiečių gyvenamųjų namų  interjero puošmena buvo tapę taikomieji popieriaus karpiniai. Kaimo žmonės karpiniais gražindavo žibalinių lempų gaubtus, kampines lentynas, nuotraukų, paveikslų ir veidrodžių rėmus. Gana sudėtingų raštų karpytomis užuolaidėlėmis puošdavo namų langus, indaujas, lentynas. Karpymas buvo moterų ir vaikų užsiėmimas. Dabar jau karpo ir vyrai. Talentingųjų kūrėjų karpiniai pasižymėjo dideliais formatais ir sudėtingais augaliniais ir net gyvuliniais raštais: vyravo įvairios gėlės, paukščiai.
Mūsų gimnazijos trečių ir ketvirtų klasių mokiniai, sekdami lietuvių liaudies tradicijomis, sukūrė ir iškarpė užuolaidėles Advento langams. Kviečiame visus pasidžiaugti jų kūrybą.

Dailės mokytoja metodininkė Vida Gužienė