Archive for 2018-05-10

Europos egzaminas

20180509_112519(1)

Europos egzaminas – nuo 2010 m. rengiamas nacionalinis žinių apie Europą konkursas, skirtas paminėti Europos dienai – gegužės 9. Kiekvienais metais mūsų gimnazijos mokiniai dalyvauja šiame konkurse. Šiemet net 140 1-3 klasių mokinių atsakinėjo į įvairius klausimus apie ES istoriją, institucijas, kultūrą ir kt. Geriausiai sekėsi dviems gimnazistams: 2b klasės – Martynui Šapkauskui ir 2f klasės – Ignui Žalgiriui Povilaičiui. Sveikiname juos ir linkime sėkmės panašiuose renginiuose.

Edukacinė programa ,,Vaižgantas ir knygnešystė“

IMG_3711
1 e gimn. klasės mokiniai kartu su mokytoja Marija Gustainiene dalyvavo edukacinėje programoje ,,Vaižgantas ir knygnešystė“. Vaižganto muziejaus direktorius poetas Alfonsas Pakėnas išsamiai papasakojo apie  ,,deimančiukų ieškotojo“ publicistinę veiklą, apžvelgė jo ryšius su knygnešiais. Mokiniai ramiai pasivaikštinėjo po rašytojo butą, rankomis palietė autentiškus daiktus (kailinius, sąsiuvinius, rašiklius), gėrėjosi nenutylančiomis kanarėlėmis, pavadintomis pagrindinių veikėjų iš apysakos ,,Dėdės ir dėdienės“  Mykoliuko ir Severiutės vardais. Grįžę mokiniai klausėsi K. Ostrauko melodramos ,,Vaižgantas“.