Archive for 2017-10-18

Skaitovų konkursas

Skaitovai

Žodis – žiedas, pumpure nuvytęs, / Jis numiršta į pasaulį pakeliui,- kadaise eilėraštyje „Katarsis“ svarstė išeivijos poetas Jonas Aistis. Taip jis įamžino savo abejones užrašyto ir ištarto žodžio gebėjimu perteikti pirmapradę, galvoje užgimusią mintį, gryną, širdies padiktuotą jausmą. Poeto dvejones paneigti, t. y. įrodyti, jog gali tinkamai suprasti, išgyventi ir net kitiems perduoti šiuolaikinės bei klasikinės poezijos žodį, ėmėsi „Aušros“ I-III klasių gimnazistai, spalio 18 d. susirinkę į Meninio skaitymo konkursą.

Edukacinė muzikos pamoka Kauno muzikiniame teatre

20171011_172247
Spalio 11 dieną Kauno ,,Aušros“ gimnazijos I-IV gimn. klasių mokiniai vyko į istoriją menantį Kauno muzikinį teatrą:  susipažinti su jo istorija; pasižiūrėti, kaip vyksta pasiruošimas spektakliams, kaip dirba artistai, kas vyksta užkulisiuose.

Kauno muzikinis teatras buvo atidarytas dar 1892 m. ir iki šių dienų jame rodomi įvairaus žanro spektakliai – operetės, operos, miuziklai, baletai, modernaus šokio spektakliai, rengiami teatro orkestro bei solistų koncertai. Šio teatro statomi spektakliai pasižymi spalvingumu, puikiais režisūros sprendimais, originalumu, žanro inovacijomis, kai spektaklio turinys pritaikomas šių dienų aktualijoms. Šiuo metu Kauno muzikinis teatras yra vienas lankomiausių Lietuvoje. Mūsų mokiniai buvo labai nustebinti teatro užimtumu, darbo specifika, didžiulėmis dekoracijomis ir dar daug daug nematomų darbų vykstančių užkulisiuose. Edukacinės pamokos metu mokiniai stebėjo operą ,,Liučija di Lamermur“.

Mokytojas  Dainius Druskis